A B O U T

Š Á R K A  O U Ř A D N Í K O V Á


Malířka a grafická designérka tvoří a žije s rodinou na starém vesnickém statku v podhůří Orlických hor. Láska k umění a všemu krásnému ji provází už od raného dětství.

Po absolutoriu na Střední umělecké škole a Vyšší odborné škole Václava Hollara v Praze byl nedílnou součástí její profese grafický a interiérový design, navrhování autorských plakátů a tiskovin a psaní úspěšného blogu o bydlení.

Návrat ke kresbě a malbě i hlubšímu poznání sebe sama započal s příchodem mateřství. Nová obrazová i slovní tvorba se poté stala součástí osobního vedení a podpory pro druhé.

V současnosti převládá především volná ABSTRAKTNÍ MALBA s minimalistickými, monochromatickými i expresivními prvky, jež skýtá nekonečné možnosti tvůrčího potenciálu, a imaginární ŽENSKÉ PORTRÉTY A FIGURY, které jsou oslavou ženskosti i návratem k tvorbě z mládí.

 

Czech based contemporary artist & graphic designer. Living with family in the old country house surrounded by nature. Loving interior design and everything beautiful.

Creating modern ABSTRACT ART with minimalistic, monochromatic and expressive touch and FEMININE PORTRAITS AND FIGURES celebrating their beauty. It all comes back to the studies of the Václav Hollar school of art in Prague. 

Each artwork is an unique piece.


V Ý S T A V Y  /  E X H I B I T I O N S


2018 / Galerie Café HK, Velké náměstí, Hradec Králové

2019 / Galerie Vesmírná Odysea, Rašínovo nábřeží, Praha

Jednu z maleb si můžete prohlédnout v showroomu ICONIOO designérky Zuzany Kaščákové na Náměstí 5. května v Poděbradech